12 Ocak 2017 Yengeç Burcunda Dolunay: Süpermarket Rafından Aidiyet Duygusunu Besleyecek Kararı Seçebilmek

Son 3 haftadır yavaşlamalar, iptaller ya da aksaklıklarla gündemimize gelen konularla ilgili üretebildiğimiz çözümler üzerinden harekete geçmek ya da ilerlemek konusunda zorlanıyoruz.

Olası alternatifler üzerinden yeni bir yol çizip, çözüm üretebilsek de konu karar almaya gelince tıkanıyoruz.

Çözüm olarak ürettiğimiz Alternatiflerin” arasında sıkışmış durumdayız.

Karar aldığımız noktada işlerin kötü gitmesi olasılığıyla yüzleşmekten çekindiğimiz için, karar alıp atacağımız herhangi bir adım karşılığında, diğer alternatiflerin “iyi yanlarından” vazgeçmeye henüz hazır hissetmiyoruz.

Öte yandan, karar alıp harekete geçemediğimiz her an  için istemediğimiz durum ya da ilişkilerin içinde kalmaya devam ediyoruz. İrademizi ve benlik duygumuzu ortaya koyamadığımız için mutsuzluğumuz ve huzursuzluğumuz artıyor.

Karar alamadığımız her an “Alternatiflerimiz” tarafından dört bir yana doğru çekiştiriliyor, hiçbir yöne doğru adım atamama duygusuyla daha fazla baskı altında ve dağılmış hissediyoruz.

Bir süpermarket rafının önünde, bir çok seçenek arasından karar verip seçim yapamıyoruz.

Özetle tam bir “Retro Deneyimi” yaşıyoruz🙂

İyi Haber: Bu hafta itibarıyla bir “Retro Deneyimini” daha, onu takip edecek dolunayla birlikte geride bırakıyoruz🙂

12 Ocak Perşembe günü Yengeç Burcu’nda bir dolunay gerçekleşecek. Yengeç Burcu, astrolojik sembol olarak , derinlerde sakladığı “özünü” güvene alacak bir fiziksel düzlem ve yuva bulma arayışını temsil eder.

Dolunayla birlikte, mevcut durumumuz için ürettiğimiz alternatiflerin ne ölçüde yuva işlevine sahip olduklarını ve özümüzü koruyabilmemize ne ölçüde katkı sağlayabildiklerini daha net bir şekilde değerlendirebileceğiz.

İyi Haber: Dolunay, artık bir karar alıp hareket geçmek ve ilerlemek konusunda destekleyici olacak🙂

Dolunayla birlikte alacağımız kararlarda bir aidiyet bilincine evrimleşebilme yeteneğimiz önemli rol oynayacak. Bu nedenle, gündemimizdeki konu her ne ise, o konuyla ilgili karar alırken tamamlanmış hissedebilmemiz için öncelikle sağlamlığımızdan ve attığımız temellerin güven verdiğinden emin olmalı ve ayaklarımızı yere güvenle – ait hissederek – basabilmeliyiz.

Yengeç Burcu’ndaki dolunayla temellerini atacağımız konuyu adeta  evimiz, yuvamız ya da  ailemiz gibi sahiplenebileceğimizden ve bu konuyla ilgili koşulsuz ve şüphesiz bir güven ve aidiyet duygusu hissedebileceğimizden emin olarak karar vermemiz önemli olacaktır.

Özetle, dolunayla birlikte dikkatimizden kaçmaması gereken en önemli nokta “Süpermarket Rafından Aidiyet ve Güven Duygusunu Besleyecek Kararı Seçebilmek” olacaktır🙂

Reklamlar

Bir Cevap Yazın