28 Ocak 2017 Kova Burcunda Yeni Ay: Durağanlığı Dönüştürebilmek

newmoon

İlerlemiyor değil mi ? 🙂

Gaz ve frenin aynı pedalda olduğu bir arabayla ilerlemeye çalışmaktan yorulmuş hissediyoruz.

“Dur-kalk” lar eşliğinde, kafamızdaki referans noktamıza göre yol alamadığımız, ilerleyemediğimiz her an geride kalma/gecikmiş olma hissi daha da yoğunlaşıyor.

Halbuki, ilerletemediğimiz konularla ilgili bir sonuca uğraşma çabamız konusunda hakkımızı yemememiz lazım;  uğraşıyoruz fazlasıyla uğraşıyoruz ama…

… maalesef sürmeye çalıştığımız arabada gaz ve fren aynı pedalda 🙂

İstediğimiz hızda gidemeden sürekli engellere takılıyor, yavaşlıyoruz.

Bu kadar hareket etmeye ve ilerlemeye odaklıyken, sürekli aynı noktada kalma –yerimizde sayma- hissi zorlayıcı hatta acı verici bir hal alır.

Durağanlık içinde -durağan hissederken-  yaşadığımız zorlanma, engellenme hatta can yanması deneyimimizi iyi analiz etmemiz gerekir.

Bazı zamanlarda bizi zorlayan, engelleyen ve rahatsız eden hissi ya da bu hissin kaynağını iyi anlamak ve net tanımlamak için yavaşlamaya ve  “durağanlığa” ihtiyacımız olur.

Durağan hissetme deneyimi “neye karşı nasıl bir tepki verdiğimizi” net görme ihtiyacımızı karşılar.

Bunun, kesinlikle, acıdan beslenmek ya da acıya tutunmakla karıştırılmaması gerekir.

Nasıl ki her şey bir döngü dahilinde başlar, gelişir ve  biter (dönüşür); durağanlık deneyimi de en çok tıkanma yaşadığımız, hareket edemediğimiz, zorlandığımız, oturmayan ve acı veren parçayı “tam olarak olduğu anda, olma haliyle, objektif bir şekilde” görebilmenin ve dönüştürebilmenin döngüsüdür.

Harekete geçmeye, hareket etmeye ve ilerlediğinizi görmeye ihtiyaç duyuyorsunuz, bunu biliyorum 🙂

28 Ocak 2017 cumartesi gecesi Kova Burcu’nda gerçekleşecek yeni ay, temellerini Ağustos 2016’daki ay tutulmasından alan ideallerimiz doğrultusunda atacağımız adımlar konusunda destekleyici olacak.

Bu yüzden de, 28 Ocak 2017 Kova Burcu’ndaki yeni ay öncesinde, ideal senaryomuzda olmaması gereken parçayı ve bu parçayı taşıma hissinin yarattığı zorlanma ve engellenme hissini görmemize yardımcı olduğu için yaşadığımız “durağanlık deneyimine” teşekkür etmeliyiz.

İdealleri doğrultusunda özgürleşmek -özgürleştirmek- istedikleri yaşam alanında Ağustos 2016’da ilk adımı atanlarımız için, 28 Ocak 2017 Cumartesi günü gerçekleşecek yeni ay attığımız ilk adımların devamını, 2. Bölümünü , beraberinde getirecek 😉

Reklamlar

Bir Cevap Yazın